Eskişehir Anadolu Lisesinden mezun olan Serap Ercan Aydın daha sonra Ankara Üniversitesi Rus Dili
Ve Edebiyatı bölümünde okuyarak,Rusya Federasyonunun yapmış olduğu öğrenci değişimi ile Yüksek
Lisans Eğitimini tamamlamak için Moskova Devlet Üniversitesi, daha sonra da Kursk Devlet
Üniversitesinde okumaya hak kazanmıştır. Üniversite yıllarında yabancı dillere olan merakı ile
Almanca,Fransızca,Ingilizce, Rusça ,Türkmence,Doğu Ermenice, Sanskrit Dili öğrenmiştir.
Türkiye’ye döndükten sonra büyük otellerde bir süre satış ve pazarlama departmanlarında yönetici olarak çalışmaya devam etmiştir. Kurumsal hayatına son verip 2014 yılında Çetin Çetintaş’ın eğitmenliğini yaptığı 280 saat Yoga Eğitmenlik Eğitimini tamamlamış ve yoga dersleri vermeye başlamıştır.2016 da yine Çetin Çetintaş önderliğinde Hindistan Dharamshala Deerpark İnstitute ‘de 300 saat İleri Seviye Yoga Eğitmenlik Eğitimi almıştır. Daha sonrasında Ajai Alai Awakening Yoga okulunu hocaları olan Sat Sarbat,Satmukh ve Fateh Ji 'den Kundalini Yoga eğitimini tamamlamıştır. Halihazırda Kadim Nefes ve Meditasyon Eğitimleri, 280 Saat Yoga Uzmanlık Eğitimleri ve Hamile Yogası Eğitmenliği Eğitimleri vermekte ve Yogakioo Uluslararası Yoga Okulunda Hatha Yoga , Hamile Yogası ve Kundalini Yoga dersleri vermeye devam etmektedir.