Uzun yıllar basketbol ve voleybol oynadıktan sonra yaşadığı bedensel travmalar sonucunda spor kariyerini bırakmış, ardından Marmara Üniversitesi Spor Akademisi Spor Yöneticiliği bölümünden dereceyle mezun olmuştur. Yaşadığı fiziksel travmalar sonucu pilates ile tanışmış uzun yıllar katılımcı olarak yaptıktan sonra, kendisi de pilates, egzersiz, bir çok sakatlık konusunda özel eğitimler alarak kişiye özel şekilde egzersiz uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Bunun yanı sıra bedenin sadece fizyolojik bir çalışma öngörüsü olmadığını yıllar boyunca deneyimlemiş biri olarak Nlp, Mindfulness, Nefes, Holoterapi, Astroloji gibi eğitimlerde alarak bu alanlarda da kişiye özel olarak çalışmaktadır.