Özel Eğitim Öğretmeniyim. Görme yetersizliği, zihin yetersizlik, Otizmli, Down Sendromlu, Cerebral Palsy’li vb. çocuklar ve gençlerle çalıştım ve çalışmaya devam ediyorum. Sosyoloji ve Sanat Terapisi eğitimi aldım.Spora, sağlıklı beslenmeye dair bilgilenmek, yemekler yapmak ve bunu geliştirmek, aromaterapi, dermokozmetik ve çeşitli el sanatlarına yönelik hobi çalışmalarına yöneldim. Bedenimi sağlıklı tutmam gerektiğini benimseyerek, 2014 yılında Macfit spor merkezinde yoga yapmaya başladım. Daha sonra Hatice Kapudere, Hakan Kireçkaya, Erol Benjamin Scott, Özlem Yılancı Akkaş ve Banu Özsoy ile çeşitli yoga günleri, kamp ve çalışmalara katıldım. Mandala ile Nisan 2015'te Mira Yoga'nın kampında Hatice Kapudere sayesinde tanıştım. Ceren Metekoğlu ve Hatice Türkeli'nin bir atölyesine ve Yengeç Sanat Evi'nde 6 seanslık bir çalışmaya katıldım. Daha sonra Nişantaşı Mandala Akademi'de Gülben Aykaç'tan Mandala eğitmenlik kursu ile uluslararası geçerli olan sertifikamı aldım. Mandala, içerisinde felsefe, matematik ve sanatın yer aldığı yüzyıllar öncesine dayanan kadim bir öğretidir. Bir çeşit meditasyon, bir yolculuk, bir şifalanma metodudur. Yurtdışında Alzheimer hastaları için oluşturulan destek gruplarında etkinlik olarak yer alır. Çocuklarda, konsantrasyonu artırmasının yanında, hiperaktif çocuklarda odaklanmayı ve sakinliği artıran bir çalışma olarak yer alır. Yetersizlikten etkilenen bireylerin de çok sevdiği bir çalışma şeklidir. Mandala çizerken, ruhumuzun yansımasıyla konsantrasyon artar, zihin dinginleşir ve iç huzuru deneyimleriz. Mandala çizim ve meditasyon çalışmasına katılanlar, temel mandala çizim tekniklerini ve mandala kullanarak meditasyon yapmayı uygulamalı öğrenebilirler. Mandala çizmek için herhangi bir resim bilgisine gerek yoktur. Herkes mandala çizebilir. Günlük yaşamda bir şeyler karalamak, çizmek, boyamak ya da yazmak ile sakinleştiğinizi ve işinize daha iyi odaklandığınızı düşünüyorsanız, farkındalık, yaratıcılık, özgüven, konsantrasyon ve sabrınızı artırmak ve zihninizin dinginleştiğini gözlemlemek için mandala meditasyonunu öğrenmenizi ve hayatınıza dahil etmenizi öneririm. Bu etkinlik ile sakinleşip an’da kalmak ve benimle birlikte mandala meditasyonunu deneyimlemek isteyenleri derslerime bekliyorum.Katıldığım Çalışmalar MACfit Spor Merkezi Yoga dersleri/ (4 Ay) Özlem Yılancı Akkaş/Mira Yoga/Hatice Kapudere/Tülay Kospançalı Mira Yoga Küçükkuyu Yoga Kampı ve Mandala çalışması Nisan 2015-Dünya Yoga Günü etkinlikleri/ Erol Benjamin Scot-Yoga Vidya Dalyan Yoga Kampı Eylül 2016/Hakan Kireçkaya-Hindibağ Yoga Kampı Nisan 2019 /Banu Özsoy-Yoga Fest Akasya AVM Eylül 2019 Yoga Time-Dylan Werner ile yoga etkinliği-Yengeç Sanatevi- Mandala Kursu Ceren Metekoğlu-Mandala workshop-Hatice Türkeli-Mandala workshop-Sembolizm 1-2-3 eğitimi/Gülben Aykaç/Mandala Akademi