KİMDİR?
Sağlık sektöründe çalışan bir beyaz yakalı ve aynı zamanda fonksiyonel tıp yaşam koçu.
Öğretmen bir anne-babanın ilk çocuğu olarak 1985 yılında Suşehri'nde doğdu. Üniversite yıllarına kadar Ankara ve Zonguldak'ta yaşadı.
Hayatı boyunca kitap okumak, araştırmak, öğrenmek ve yeni şeyler deneyimlemek en büyük keyifleri oldu.
Boğaziçi Üniversitesi'nde öğrenim gördükten sonra İstanbul Üniversitesi'nde Sosyoloji alanına yöneldi.
Yaklaşık 20 senedir İstanbul'da yaşıyor.
Fonksiyonel Tıp Eğitimi'nin yanında ICF onaylı yaşam koçluğu, aile danışmanlığı, bilişsel davranışçı terapi, NLP, nöroplastisite, mindfulness, yoga, biyorezonans gibi farklı disiplinlerdeki eğitimlerle kendini geliştirmeye devam ediyor.
HİKAYEM NASIL DEĞİŞTİ?
İlaç ve gıda takviyesi sektörlerinde; çeşitli ürün yönetimi ve pazarlama yönetimi süreçlerinde çalıştım. Vitaminler, mineraller ve özel takviyeler dahil pek çok ürün ve marka yönettim.
Bu süreçte işim sebebiyle beslenme, hastalıklar, tedavi protokolleri ve tamamlayıcı tıp alanlarındaki önemli eğitimlerde; alanının önde gelen hekimleriyle yolum sık sık kesişti.
Sağlığa ve insan bedenine olan bakışım değişti.
Zamanla, modern yaşam şeklinin genel iyilik halim ve sağlığım üzerindeki olumsuz etkilerini hissetmeye başladım. Durumu çözmek için fiziksel, zihinsel ve duygusal açıdan bu etkileri yönetmenin yollarını bulmaya karar verdim. Sağlıklı yaşama olan ilgim ve kişisel gelişime olan inancım sayesinde, fonksiyonel tıp (integrative functional medicine) ile yolum kesişti.
Zihinsel, fiziksel ve duygusal iyilik haline bir bütün olarak yaklaşan fonksiyonel tıp yaşam koçluğu ile tanışınca; aradığım şeyi bulduğumu anladım.
Fonksiyonel tıp ile birlikte mindfulness, bilişsel davranışçı terapi, nöroplastisite, sosyal psikoloji, felsefe gibi farklı ekollerden faydalanarak, yaşam dönüşümü üzerinde disiplinlerarası bir yaklaşımla çalışıyorum.
Modern yaşam tarzının kendilerini mutsuz ettiğini hisseden ve zihin-beden-duygu üçgeni çerçevesinde daha iyi bir yaşama ulaşmak isteyen danışanlarla çalışırken, ilk günkü heyecanım ile insanların hayatına dokunuyor; onlarla birlikte değişiyor ve gelişiyorum.
Yaşamın bana hediyesi olarak görüp öğrendiğim, yıllar boyunca farklı disiplinleri bir araya getirerek geliştirdiğim bu faydalı bilgi ve pratikleri sizlerle paylaşma heyacanıyla doluyum.
Sizi kendi hayatınız hakkında önce düşünmeye, sonra da harekete geçmeye davet ediyorum. Görüşmek üzere!