Ankara’da doğup büyüyen bir diyetisyen olarak eğitim hayatıma burada başladım ve Hacettepe Üniversitesi ’nde devam ettim. Beslenme ve Diyetetik bölümünden diyetisyen unvanıyla mezun oldum. Mezun olmamla birlikte danışan kabul etmeye başlayarak kilo denetimi ve hastalıklarda beslenme tedavisi alanlarında danışmanlık verdim. Eş zamanlı olarak Ankara’nın en büyük kız öğrenci yurdunda kurum diyetisyenliği yaptım. Ardından Mahall Ankara’da kendi beslenme ve diyet danışmanlığı merkezimi açarak Ankara’daki ve Türkiye’nin her yerindeki danışanlarıma sağlıklı beslenme, kilo denetimi ve hastalıklarda beslenme tedavisi sürecinde destek verdim. Şuanda Tepe Prime’da, kurucu ve yöneticisi olduğu Diyetisyen İkra Sonel Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Merkezi’nde hizmet vermeye devam etmekteyim. Amacım bu yolda yanınızda yürümek, kalıcı ve sağlıklı kilo denetimini sağlayıp, danışanlarımın son diyetisyeni olmak.