Elif Numanoğlu, 1995’te Yalova’da doğdu.
Spora voleybol ve cimnastikle 7 yaşında başladı ve 14 yıl hem okul hem kulüpte lisanslı voleybol oynadı.
2012 yılında kazandığı ODTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde okurken tutkusu olan koşu sporunu keşfetti.
Son 8 yıldır patika yarışlarında hedeflerine, yol yarışlarındaysa bağış için koşuyor.
TAF-Atletizm Antrenörlük belgesine ve TCF- Pilates Eğitmenliği belgesine sahip.
Lisans bölümünden mezun olur olmaz tutkusu olan spor ve koşu için Odtü Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’ne Yüksek Lisans için başvurdu. Fiziksel aktivite ve halk sağlığı üzerine yazdığı tezle mezun oldu.
Uzun mesafe koşmayı seviyor ve 4 kez 42.195m uzunluğundaki maraton mesafesini tamamladı.Ayrıca sprint ve orta mesafe triathlon yarışlarında yarıştı. Patika koşularındaysa dereceler elde etti.
Üniversite yıllarında “Campusrunners” isimli koşu ekibini kurdu. Üniversitede okulunu yüzme ve voleybol takımında temsil etti. 2019 Yılında Ironman 70.3 yarışına bireysel olarak katıldı. O yıl 18-24 yaş arasında katılan tek Türk kadındı.
Kasfad(Kadınlar İçin Spor ve Fiziksel Aktivite Derneği) üyesi. 2. Kez düzenlenen Kadın ve Spor Çalıştayı’nda raportör olarak yer aldı. Herkes İçin Spor Federasyonu’nda Yoga ve Welness teori derslerinde eğitmenlik yaptı.
Dünyada ilk kez düzenlenen “kız çocuklarının fiziksel aktiviteye katılımlarındaki engellerin tartışılıp çözüm yollarının arandığı” ISF(International School Sport Federation) She Runs Active Girls projesine dünyadan seçilen 10 kadın gönüllüden biri oldu. Türkiye’ye döndüğünde zaten spor içerikleri ürettiği Instagram sayfasına sherunsforever ismini vererek, kız çocuklarının sporla güçlenebileceğini anlatmaya çalışıyor.
Decathlon Blog sayfasında da koşu ile ilgili yazılar yazıyor. Koşmayı ve etrafındaki herkesi bilinçli bir şekilde koşuya teşvik etmeyi çok seviyor.
Koşmaya başlamak istiyorsan ama nasıl adım atacağını bilmiyorsan
Ben koşamam ama yine de deneyeceğim aktif olmak istiyorum diyorsan
Koşamazsam da yürürüm, günlük egzersizler yaparım ama yine de aktif kalırım diyorsan
Doğru yerdesin :)