Duyduklarım ölümün acısını bile unutturmuş, aynı şeyleri yaşayacağım düşüncesiyle yerle bir olmuştum. Bir hafta durmaksızın ağladığımı yemeden içmeden kesildiğimi hatırlıyorum.
Oğlum öldüğünde bile bu kadar çökmemiş birazda olsa hayata tutunabilmiş, aldığım eğitimdeki bilgilerle yeni bir hayat kurmaya başlamıştım. Peki, ne olmuştu da kendimi aynı durumun içinde bulmuştum. Aklım almıyordu. İkizlerim abileri gibi zihinsel engelli olmasınlar diye neler yapmıştım. Gen testleri, sezer yan doğum, en iyi hastane… İlk 5 yıl her şey yolunda gitmişti. Ama şimdi hepsi boşa mı gitmişti. Kime ne yapmıştım? Abileriyle atıldığımız okulda şimdi oğlum için öğretmeni Otizm diyordu. Sonra kendime geldim. Ne kadar zor da olsa bırakamazdım kendimi. Hayır, bu sefer pes etmeyeceğim dedim. Nelerle baş etmiştim; hayatımın aşkının kıskançlık krizleri, kayınvalide ile aynı evde 8 yıl, çalıştırılmamam, doktor hatasıyla mor doğduğu için zihinsel engelli olan oğlumla yaşadıklarım; dışlanmalarımız, alay edilişlerimiz, 9 yaşında dedesiyle beraber trafik kazasında kaybedişimiz. Geceleri ölmemişsin diye sevinçle oğluma sarılırken uyanışlarım. Ve sabrımın karşılığı rabbimin mükâfatı ikizlerimin gelişi. Evet, bununla da baş edebilirdim. İyi bir doktor bulmalı bu durumu netleştirmeliydim. Önce okul idaresiyle güzel bir konuşma yaptım. Çocuğumun arkasında olduğumu, bize bir fırsat vermelerini söyledim. Kabul ettiler. Sonra iyi bir psikoloğa gittik. Psikolog tanıyı psikiyatristin koyması gerektiğini ve bunun için aile geçmişimizi bilen kendi doktorumuza gitmemizi önerdi. Onun izini kaybettiğimizi söyleyince biz kendisini tanıyoruz deyip numarasını verdi. Ertesi gün soluğu doktorumuzun yanında aldık. Muayene sonrası Yaygın gelişimsel bozukluk dedi. Korkarak sordum ya zekâsı? Zekâsında bir şey yok dediğindeki mutluluğumu anlatamam. Evlat işte insanı en güçlüde en zayıfta yapabiliyor. Hemen özel öğretmen tuttum. Her şey bilinçaltımızla ilgiliyse bunu yaratan durumu da bulabilirdim. Bilinçaltının gücünü öğrenmiş hiç param yokken araba sahibi olmuş, migrenim geçmiş, erkek gibi kadın inancımı değiştirdikçe eşim sorumluluklarını almıştı. Yüzme korkusu geçmesinde, istediği eşle evlenmesinde, babasıyla arası düzelmesinde, korkularının geçmesinde kaç kişiye yardımcı olmuştum. Hepsinde buna sebep olan inançları, bakış açılarını, katkı olmayan inanç ve bakış açılarını fark ettirmiştim. Tabi bunda duru görüm ve işitiminde katkısı büyüktü. Danışanlarımda sorunun kaynağı olan olayı, anıyı vizyon olarak görebiliyordum. Başarabilirdim! Önce bunun sebebi olabilecek durumları araştırdım. Sonra kaçtığım her şeyle büyük bir titizlikle tek tek yüzleştim. Öğrendiğim şifa teknikleriyle ölen oğlumla hıçkırıklarla gerçekten vedalaştım. Okulda onunla bekledim. 1 yıl sonra tanı kalktı. Bu işime olan inancımı daha da arttırdı. Büyük bir aşkla başka eğitimler aldım, kendimde uyguladım sonra danışanlarıma uyguladım. Aslında Oğlumla yaşadıklarım bana sadece bilinçaltının yeterli olmadığını kelimelerin duygularla birlikte anılarla kaydedildiğinde nasıl güçlü yaratımlar meydana geldiğini göstermişti. O öldükten sonra “ASLA” demiştim. “ BİR DAHA BUNUN OLMASINA ASLA İZİN VERMEYECEĞİM. Öyle güçlü duygularla ve inançla söylemiştim ki. Veee evet bir daha bunun olmasına izin vermedim. Bunun için aynı olayı tekrar yaratmış, aynı tepkileri vermemiş ve aynı hatayı yapmamıştım. İkizleri sezeryan ile en iyi hastanede doğurmuş, gen testine varana kadar yaptırmıştım. Kovulduğum okulda aile birliği başkanı olmuştum. Geçmişteki hatalarımı telafi etmiştim. Bu yeni bir hayat değildi, telafiydi. Geçmişi referans alırsan geçmişi konuşursan, düşüncelerinde zihninde devrim yapmazsan gerçek bir değişim söz konusu değildi. Sonra fark ettim ki aslında sadece katkı olmayan anıları, düşünce inançları değil orada söyledikleri sözcükleri de buluyordum.
Bugün oğlum meslek lisesinde, kızım ise Anadolu Lisesi. Bir kurbandan bir lidere dönüştüm. Eşim ise en büyük destekçim. O kıskanç, baskıcı adam gitti yerine kendine güvenen güçlü biri geldi. Ardımda hayatına dokunduğum güçlendirdiğim insanlar var. İçeride ne varsa dışarıya o yansıyor gerçekten. Çok kudretliyiz. Şimdi İnsanlara bu kudretlerini kullanarak yaşamlarında devrim yapmayı öğretiyorum. Sözlerle kedilerine yaptıkları büyüleri bozuyorum. Kısacası “Katkı olmayan bakış açısı avcısıyım.”
Aldığım eğitimler;
NLP Master
Access The Bars ( BF )
Access Consciousness beden sınıfı
Access Consciousness X – Men sınıfı
Points Of You Coaching Game Uygulayıcısı
Reiki Master Teacher
Seraphim Blueprint 1. Ve 2. Basamak öğretmenliği
Seraphim Blueprint Gezegen Enerjileri
Jeanne Adrienne arınma sistemleri uygulayıcısı
Spirütiel Dovsing ( sarkaçla )
Bir enerjisi
Gökkuşağı enerjisi