Küçük yaştan itibaren dile merakı olan Ayşe Demir, lisans/yüksek lisans ve doktorasını İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Halen akademik kariyerine öğretim görevlisi olarak devam ederken, bir taraftan da "Hocam, nasıl öğreniriz bu İngilizce'yi?" sorusuna reel anlamda cevap veren, gençler ile dirsek temasında ve aynı zamanda bir gençlik çalışanı olarak, çevresine optimum fayda sağlamayı hayatında ön planda tutan bir toplum gönüllüsüdür. 16 yıllık eğitim tecrübesiyle, sosyal yönü kuvvetli ve seyahat etmeyi, eğlenmeyi, hepsinden önemlisi öğrenmeyi ve öğretmeyi seven bir akademisyendir.