Ben Buse Sucu, grafik tasarımcı olarak başladığım iş hayatıma, profesyonel yaşam koçu olarak devam ediyorum. Yaklaşık 8 yıldır, bu sistemle birlikte insanları dinliyor ve sorunların kapalı kapılar ardındaki kaynaklarına ulaşmaya çalışıyorum.
Hepimizin bildiği bir gerçek var: Yaşadığımız süre boyunca kendimizle çalışmamız bitmeyecek. En büyük yatırımımız kendimize olacak. Hayat fütursuzca akıp giderken hepimizin durmaya ve kendimize dönmeye ihtiyacımız var. Tamda bu noktada profesyonel yaşam koçluğu kişinin farkındalığını arttırıp, bizi bugünden yarına en iyi şekilde taşıyor.
Profesyonel yaşam koçluğu kişiye güçlü ve açık uçlu sorular sorarak, kişinin kendisine alan açmasına ve kendisiyle ilgili yeni keşiflerde bulunmasına olanak sağlar. Koçluk süreci kişiye yargısız, özgür bir ortam sunar. Hayatının ve kararlarının sorumluluğu kişinin kendisine aittir. Bu süreç, değiştirmek veya dönüştürmek istediklerini, içselleştirip hayatına dahil edebilmeyi amaçlar.