Bener Erkorur; Fenerbahçe Spor Kulübünde futbol oynadıktan sonra, Fenerbahçe alt yapısında Antrenörlük yaptı. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Öğretmenlik bölümünden mezun olduktan sonra 2000 yılında Otizmli bir çocuk ile spor eğitimi çalışmalarına başlamıştır. OTİZM’li bireylerin yaşama kazandırılmasında sporu araç haline getirerek 2008 yılında SPORTİZM’i kurmuştur. Sakarya'da kurduğu Sportizm Otizm Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nde kulüp direktörü olarak görev yaptıktan sonra 2015 yılında Sportizm programlarının daha çok kitlelere uygulanması amacıyla çalışmalarını İstanbul’ a taşımıştır. Fark yaratmak amacıyla hazırlıklarını sürdürdüğü yeni projesi için İstanbul’da çalışmalarını sürdürmektedir. Bener Erkorur, 2010 yılında Sabancı Vakfı’nın CNNTÜRK ile birlikte yürüttüğü “Fark Yaratanlar” programında “Fark Yaratan” seçilmiştir. Yine 2011 yılında JCI Genç Yaratıcı ve Girişimciler Türkiye 1. seçilmiştir. 2011 TOYP (Ten Outstanding Young Persons) İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet Kategorisinde birincilik almıştır. Türkiye’de ve Dünyada Sportizm ve Otizm ile ilgili seminerler vermektedir. Akademik Çalışmalarına da Marmara Üniversitesi Spor Sağlık Anabilim Dalında Yüksek Lisans yapmıştır. Eylül 2016 tarihinde otizm’in farkındalığı amacıyla Sportizm & Otizm Masterler Futbol Takımını kurarak TMVFL Ligine katılarak otizmli bireylerin farkındalığını oluşturmuştur. Sportizm; Spor ile Otizm alanında Türkiye’nin ve Dünya’nın ilk projesidir.Bu proje ile bugüne kadar; 740 Otizmli bireyin yaşama entegre edilmesi sağlanılmış ve 900 üzerinde Beden Eğitimi Öğretmenine ise iş istihdamında bulundurulmuştur. Türkiye'de 10'un üzerinde Otizm ve Spor Kulüpleri kurulmasına vesile olmuştur. Onlar Otizmli, Onlar Sporcu projesi ile de 2012 yılında 8 otizmli sporcu 18 madalya alarak TÜRKİYE REKORU kırdı.
Nisan 2018 tarihinde Türkiye'nin ilk Otizm ve Tenis'de ki Sosyal Sorumluluk projesi olan Otizm Cup Senior Tenis Turnuvası'nı organize etti.
Projelerine İstanbul’da ve ŞanlıUrfa’da devam etmektedir.