Bilincimizle farkına varamadığımız, nedenlerini kimi zaman bilemediğimiz davranışlarımız, duygularımız, tepkilerimiz, vazgeçemediklerimiz, engellerimiz bilinç dışı zihnimizde anne karnından bugüne kadar gerçekleşen kodlamaların neticesidir. NLP ile bu kodların üzerinde teknikler uygularız.
Geçmişin acıları, olumsuzlukları ve kötü etkilerini kaldırmak isteyen, korkuları(fobileri) olan, ne istediğini bilmeyen, kaygı bozukluğu yaşayan, eyleme geçemeyen, başladığı işi bitiremeyen, öz güven sorunu yaşayan, istemediği inançlarını değiştirmek isteyen, amaçsız umutsuz ve güvensiz hisseden, duygularını kendisi yönetemeyen, olumsuz düşümce kalıplarından kurtulmak isteyen herkes NLP seansı alabilir.